a- / A+
W koszyku: 0 biletów - 0.00
Koniec sesji: -

Wybór wydarzenia

RAVENSBRÜCK. MIASTO KOBIET
"Ravensbrück. Miasto kobiet", reż. Zbigniew Brzoza
Spektakl o jedynym obozie koncentracyjnym tylko dla kobiet, na podstawie wspomnień "I boję się snów" Wandy Półtawskiej. Jak wyglądało życie tysięcy więźniarek z Europy zamkniętych za murami? O czym marzyły? Obozowa codzienność widziana oczami harcerki, konspiratorki, ofiary eksperymentów pseudomedycznych.
KAMIEŃ
Dzieje pewnego domu , który między 1933 i 1993 rokiem trzykrotnie zmieniał właścicieli, stają się pretekstem do opowiedzenia trudnej i zdecydowanie niejednoznacznej historii rodzinnej. Historia ta jest podobna do opowieści z różnych państw i miast.
W uproszczeniu można ją przedstawić tak: najpierw niemieckie małżeństwo odbiera profesorowi pochodzenia żydowskiego jego dom i denuncjuje go na gestapo. Potem niemiecka właścicielka ucieka z córką na Zachód. Po ćwierć wieku przyjeżdża do domu z wizytą, a w 1993 roku odzyskuje dom.
Jednak opowieść jest prosta tylko pozornie, a widz kawałek po kawałku poznaje prawdziwą historię rodziny, która często różni się od wersji oficjalnej. Sposób opowiadania tworzy niezwykłe napięcie i cały czas prowokuje do zastanawiania się, jak było naprawdę.

UWAGA!!!
Podczas spektaklu "Kamień" wykorzystywane są efekty świetlne, które mogą spowodować napady padaczkowe u osób chorych na epilepsję.
WITAMY W ZANGARO
Spektakl dyplomowy uczniów III roku Studium Aktorskiego.
To melanż nietuzinkowej muzyki z pogranicza kabaretu i popu oraz mocno uruchamiających wyobraźnię tekstów Formacji Nieżywych Schabuff. Pojawią się piosenki takie jak „Klub wesołego szampana”, „Palę faję”, „Baboki” czy „Żółty rower”.
Tytułowe Zangaro nawiązuje do fikcyjnego afrykańskiego skorumpowanego państwa z filmu „Psy wojny", które stało się symbolem bezprawia i kacykostwa. Teatralne Zangaro, podobnie jak to filmowe, pozostawia wiele do życzenia. Młodzi bohaterowie spotykają się nielegalnie na strychu, ostatnim już może przyczółku bezpieczeństwa w nieprzyjaznej rzeczywistości. To ich enklawa, gdzie mogą komentować to, co dzieje się na zewnątrz, snuć plany na przyszłość, przeżywać miłosne wzloty i upadki, żartować, płakać, krzyczeć, czuć się wolni.